بیل گیتس

بیل گیتس

بیل گیتس

ویلیام هنری گیتس :(زادهٔ ۲۸ اکتبر ۱۹۵۵ در سیاتل) کارآفرین، بازرگان، سرمایه‌دار، نیکوکار و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است که در سال ۱۹۷۵ با مشارکت پل آلن شرکت مایکروسافت را بنیان گذاشت.

وی تا مارس ۲۰۱۷ با دارایی خالص ۸۶ میلیارد دلار به‌عنوان ثروتمندترین فرد جهان شناخته می‌شد.

بیل گیتس از آغاز بنیان‌گذاری مایکروسافت تا سال ۲۰۰۰ برای مدت ۲۵ سال به‌عنوان مدیرعامل مایکروسافت کار کرد و تا سال ۲۰۱۴ در مجموع ۳۹ سال، ریاست هیئت مدیره مایکروسافت را برعهده داشت. او در مارس ۲۰۲۰ از هیئت مدیرهٔ این شرکت کناره‌گیری کرد.

بیل گیتس کماکان با در اختیار داشتن ۱٫۳٪ از سهام این شرکت، سهام‌دار عمدهٔ مایکروسافت است.

بر پایه رده‌بندی انجام شده توسط مجله فوربز در اوت ۲۰۱۸ بیل گیتس با دارایی خالص ۹۵٫۱ میلیارد دلار، پس از جف بیزوس (مؤسس آمازون) دومین فرد ثروتمند جهان به‌شمار می‌رفت. نخستین بار در سال ۱۹۹۴ در جایگاه نخست از فهرست ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفت و برای ۱۵ سال پیاپی در صدر این فهرست قرار داشت. سپس در سال ۲۰۱۰ بازرگان مکزیکی، کارلوس اسلیم جای او را گرفت. در سال ۲۰۱۴ پس از ۴ سال که گیتس جایگاه دوم را به خود اختصاص می‌داد درحالیکه به تازگی از ریاست هیئت مدیره مایکروسافت کناره‌گیری کرده بود بار دیگر از سوی مجله اقتصادی فوربز به‌عنوان ثروتمندترین فرد جهان برگزیده شد. در مجموع، ثروت خانواده گیتس پس از خانواده والتون، وارثان شرکت وال‌مارت و فرزندان بنیان‌گذارش، سام والتون، در جایگاه دوم قرار دارد.

هر گاه خبرهای بد را به عنوان یك نیاز به تغییر و نه یك خبر منفی پذیرفتید، شما از آن شكست نخورده اید، بلكه چیزهای تازه ای از آن آموخته اید

ثروتمندترین مرد دنیا دارنده ی چیزهای ملموس نیست. نه زمین دارد، نه طلا، نه نفت، نه كارخانه، نه فعالیت صنعتی دیگر و نه ارتش و نه سپاهی. این نخستین بار در تاریخ بشر است كه ثروتمندترین مرد دنیا تنها دانش دارد و بس

بهترین كاری كه می كنم این است كه اشتیاقم را با دیگران قسمت می كنم

به نظر من عشق و علاقه زياد به تداوم در امر يادگيري عامل بسيار مهمي است. من در دوران كودكي آموختم كه زياد كتاب بخوانم

برای پیروزی های بزرگ باید ریسک های بزرگ داشته باشید.

در چرخه ی ذهنی من تنها 10٪ افکار به بیزینس و تجارت اختصاص پیدا کرده است
بیزینس چیز پیچیده ای نیست.

ناراضی ترین مشتریان شما
بزرگترین منبع یادگیری شما هستند.

در آینده رهبران دنیا کسانی هستند
که دیگران را توانمند کرده اند

بیل گیتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول